Všechno umím

Zajímavé inspirace a rady pro kutily

Inspirace Novinky Ostatní Udělej si sám

Ručně vyrobený dřevěný konferenční stolek

V dílně jsem našel nějaké dubové kusy 6x8x110cm, které jsme použili jako distanční podložky při skládání desek a trámů a myslel jsem si, že z nich bude lepší konferenční stolek než distanční podložky. Jsou hoblované, dokud je všechny nedostanu na stejnou tloušťku a dokonale rovné. pro lepení jsem použil obyčejné vinylacetátové lepidlo d3 s otevřenou dobou působení 15 minut. Po zaschnutí se blok hobluje a řeže do tvaru elipsy.

K označení tvaru elipsy jsem použil dva šrouby zašroubované do ostřících bodů elipsy požadovaných rozměrů a připevnil jsem k nim provázek. pak jednoduše označte tvar elipsy tak, že budete strunu udržovat napjatou tužkou. Na nohy jsem použil tenké ořechové prkénko, které přišlo jako zbytkový základ na některých dřevěných paletách, občas jsem z něj použil malý kousek, ale čekalo to na takový projekt. Začal jsem výrobou zakřiveného přípravku z malého ocelového přípravku kousky, které jsem vyrobil před pár lety.

 

Rádius je někde kolem 90 cm, míry pro tento projekt byly víceméně definovány materiálem, který jsem měl. Ořechové proužky jsou řezány na šířku 6 cm a hoblovány na tloušťku 8 mm. Ořech je docela měkký a snáší ostřejší ohyby. Smrkové lamely stejného poloměru by musely být vyfrézovány na méně než 5 mm, aby se zabránilo brzdění. K jejich slepení jsem použil dvousložkové melaminové lepidlo, které běžně používám na lepené nosníky.

Má dlouhou otevřenou pracovní dobu 45 minut při pokojové teplotě, takže je ideální pro projekty s delší dobou upnutí. Po 8 hodinách v přípravku se nohy rozříznou na polovinu a slepí k sobě několika 16mm hmoždinkami jako výztuha. Konce jsou řezány rovnoběžně se zemí a připevněny k dubové desce pomocí 2 šroubů na každém konci. Vše se brousí nejprve pásovou bruskou, poté orbitální bruskou a nakonec ručně. Na ochranu povrchu, zvýraznění kresby dřeva a trochu lesku jsem použil obyčejný teakový olej, který jsem nanesl hadříkem.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *