Všechno umím

Zajímavé inspirace a rady pro kutily

Inspirace Novinky Ostatní Tipy & rady Udělej si sám

Vlastnoruční výroba sandálů z přírodních materiálů

Udělal jsem pár sandálů z loya cane. Chůze naboso v buši mým nohám obecně nedělá problémy. Ale při opakovaném nošení zátěže různých materiálů dochází k praskání a rozštěpení chodidel. Tak jsem si vyrobil základní obuv pro práci na nerovném povrchu.

Uřízl jsem nějakou hůl a odměřil délku 6násobku délky chodidla (asi 1,5 m), složil do smyček a mezi smyčkami jsem propletl další hůl, aby vytvořil podrážku, a podle potřeby přidal novou hůl. Dále jsem vyrobil šňůru z kůrových vláken a provlékl ji sandálem, aby se udržela. Výroba páru trvala asi 1 hodinu (déle kvůli nastavování fotoaparátu).

Sandály chrání před zemí a zabraňují praskání nohou. Osobně nemám rád boty v lese, protože bosé nohy poskytují lepší přilnavost, zejména ve svahu.

Ale na těžkou práci nebo když mám zraněné nohy, budu je nosit. Tyto sandály se vyrábějí tak rychle, že už mám 2 páry. Materiál použitý k jejich výrobě (loya cane) je zde všude, ale postačí téměř jakýkoli materiál podobný provazu. Lano z kůrových vláken, tráva, vinná réva, pružné kořeny atd., to vše učiní použitelné alternativní materiály.

 

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *