Všechno umím

Zajímavé inspirace a rady pro kutily

Inspirace Novinky Ostatní Tipy & rady Udělej si sám

Svépomocí udělaný nástroj z vrtačky pro rychlejší výsadbu

V naší snaze vytvořit tento týden projekt 0094 jsme se rozhodli vytvořit jednoduchý projekt, ale velmi funkční, snadno použitelný a užitečný! Vyrobili jsme nástroj, který je umístěn v každé vrtačce a umožňuje nám vyvrtat otvory na zemi pro výsadbu různé rostliny. V dnešní době mnoho lidí sází květiny a různé rostliny buď pro vytvoření zahrady nebo pro vlastní biologickou produkci ovoce a zeleniny.

Díky tomuto vrtacímu hacku je výsadba rychlejší, klidnější a příjemnější. Nejprve jsme tento projekt začali dělat tak, že jsme vzali kovovou kruhovou tyč, na které jsme vytvořili závit pomocí plechu. Tento závit má oproti závitům použitým na šroubu velkou hloubku a je mezi nimi hodně místa.

Konkrétně vlákno, které jsme vytvořili, je založeno na vláknu objeveném Archimédem. Jedná se o vlákno používané pro přenos materiálů, jako je písek, voda a další věci. Na vnější vrstvu tohoto závitu navlékneme trubičku, která má na vnější straně kónický tvar o třech stupních.

Jeho horní část je tlustší a tenčí, jak se přibližuje k okraji šneku. Tato trubka je tlačena pružinou a pokrývá všechny závity kromě počátečních spirál. Tímto způsobem, když se spirálový šnek otáčí a šroubuje, trubice klesá a je zaklíněna v zemi, v důsledku čehož se trubice přestane otáčet a půdní písek se spirálovým šnekem přes trubici dostane nahoru.

 

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *