Všechno umím

Zajímavé inspirace a rady pro kutily

Inspirace Novinky Ostatní Tipy & rady Udělej si sám Věda & technika

Loď vyrobená ze sudu na okurky

V tomto videu vám ukážu, jak jsem vyrobil svůj první člun s sudem na okurky. Toto je můj první pokus, než na ně začnu dávat motory. Prostor je trochu malý, ale neměl jsem problém dostat se dovnitř a ven.

Součásti a materiály se dají snadno najít, a pokud jste důvtipní, většinu těchto materiálů najdete zdarma. Další informace najdete ve videu od supergokue1. Základní verze může být snadno připravena k vodě během odpoledne a stavba může dokončit pomocí přímočaré pily a akumulátorové vrtačky.

Tato konstrukce dobře využívá Archimédův princip vztlaku, který jako trup této kutilské lodi používá prázdný plastový sud s okurkou. Plast je přirozeně vodotěsný a díky tvaru hlavně je poměrně aerodynamický, s malým odporem.

V tomto videu vám ukážu 2 důležitá vylepšení mého člunu s okurkovým sudem. Nyní je loď velmi stabilní a mnohem bezpečnější. Použil jsem malý motor, který měl můj přítel a fungoval skvěle.

Zbytek lodi byl postaven z PVC trubky. Možná nesplňuje specifikace námořnictva, ale tuto věc lze použít jako rybářský člun. Toto video slouží pouze pro účely zábavy. Nezkoušejte tento projekt doma, voda může být nebezpečná.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *